Jak poznat podvodnou půjčku? Na co si dát pozor?

 

Není půjčka, jako půjčka. Kromě těch férových je třeba upozornit na to, že se na našem trhu můžete setkat i se situací opačnou. Tedy s tím, že můžete narazit na půjčku, která je podvodná. Jak ji poznat a na co si u ní konkrétně dávat pozor? Vše potřebné vám řeknete. Díky tomu nebude výběr ničím složitým.

 

Pátrejte po společnosti, která vám má půjčit

 

Zaujala vás některá z na trhu dostupných půjček? Pokud ano, je třeba připomenout, že oblíbené půjčky přes internet dnes nejsou nic neobvyklého. Jejich nabídka je poměrně široká a u prověřených společností mohou nabídnout i řadu pozitiv, jako je:

 

  • Výhodnost
  • Rychlé vyřízení
  • Snadné podmínky získání

 

Když půjčku na internetu hledáte, je třeba také zjistit, kdo vám bude peníze poskytovat. Pokud v kontaktních údajích najdete IČ a obchodní jméno společnosti, její sídlo či adresu kanceláří, a také emailový i telefonický kontakt, je vše v pořádku. Co v případě, kdy zde nenajdete nic, jenom kontaktní formulář? Raději dejte ruce pryč, jelikož je zde celkem velké riziko podvodu.

 

Zjišťujte recenze a hodnocení

 

Víte přesně, jaká společnost vám má peníze půjčit? Pokud ano, je třeba zjistit si informace o tom, jak ji hodnotí ostatní žadatelé. Žijeme v moderní době a na internetu už není problémem najít skutečně vše. A tak zde doporučujeme hledat recenze a hodnocení. Pokud převažuje to pozitivní, rozhodně se o podvod nejedná. Pokud se dočtete i skutečně negativní recenze, které mohou hraničit s podvodem, doporučíme dát od takové společnosti ruce pryč.

 

Vybírejte jenom na prověřených místech

 

Podvodné půjčky bývají mnohdy spojeny s inzercí na různých pochybných místech. Když začneme internetem, jistě vás bude zajímat, že inzerce půjček zdarma jsou líhní podvodníků. Máme na mysli ty inzertní weby, kde si může zadat inzerát skutečně každý, a jeho obsah není nijak kontrolován. Proto si ho zde často zadávají i ti, kteří nabídnou půjčku, která je minimálně pochybná. Jsou ale i další místa, kde mohou inzerovat:
 

  • Plakátovací plochy a pouliční lampy
  • Řádková inzerce v novinách a časopisech
  • Veřejné nástěnky pochybného charakteru

 

A co je naopak místo, které lze označit jako prověřené? Různé nezávislé srovnávače půjček, které svou nabídku pravidelně aktualizují, mají objektivní informace a hlavně na svém webu zveřejňují jenom společnosti prověřené.

 

Poplatky předem jsou dnes minulostí

 

Když si budete žádat o půjčku u banky, nebo u prověřené nebankovní společnosti, určitě se vám nestane, že by po vás chtěl někdo poplatky předem. Ty už jsou dávno minulostí. Může je vyžadovat jenom rychlá půjčka bez registru, kde ale mluvíme většinou o jedné jediné koruně, která slouží k ověření účtu. To je poměrně standardní postup.

Když ale po vás společnost, nebo soukromý poskytovatel bude chtít poplatek až ve výši několika tisícovek, a to předem, rozhodně buďte na pozoru. Je to jasným znakem podvodné půjčky. Buď dojde k tomu, že daného člověka už nikdy neuvidíme, nebo může dojít i k tomu, že vám půjčka schválena nebude a peníze pochopitelně propadnou.

 

Mějte o úvěrovém trhu jasno

 

Poslední rada, jak poznat podvodnou půjčku, je spojena s tím, že byste měli mít jasno o úvěrovém trhu. A co to znamená? Že sami dobře identifikujete, že je poměrně velký nesmysl, pokud vám někdo nabízí miliony korun bez ručení, bez dokládání příjmu, nebo i bez kontroly v registrech. Takové nabídky jsou obvykle znakem toho, že se skutečně jedná o podvodnou půjčku. Kvalitní poskytovatelé totiž nic takového nenabízejí. Druhým rizikem je zde to, že podobnou nabídku mají lichváři, ke kterým také není radno se dostat. Jak pro likvidační úroky, tak i pro vymáhání, které může být na hraně zákona, a někdy i za ní.